ENGLISH    
   
 
   
  Doğuş Üniversitesi Öğrencileri İçin
  Aday Öğrenciler İçin
  Ücretler
   
 
   
  Site Haritası
  Ulaşım Bilgileri
  Telefon Rehberi
  İletişim Bilgileri
 
 
     
 
 
 
Fen Bilimleri Enstitüsü
 
Enstitü Müdürü'nün Mesajı

Sevgili Adaylar,

Üniversitelerimizin görevi, ülkemizin ihtiyacı olan üstün kalitede, insan gücü yetiştirmenin yanı sıra, bilimsel çalışma ve araştırma kadroları oluşturmak, bu kadrolara uluslararası alanda seçkin bir yer kazandırmaktır.

Yüksek öğretim sistemimizde, lisansüstü düzeydeki programlar, enstitüler bünyesinde yer almaktadır. Bu programların amacı, lisans eğitimini tamamlamış öğrencilere ilgi duydukları alanlarda daha özel ve ileri düzeyde eğitim olanakları sunmak ve onlara bu alanlarda uzmanlaşma imkânını vermektir. Bu programların amacı var olan bilginin yayılmasının yanı sıra bilgi birikimine katkıda bulunmaktır.

Lisansüstü eğitimi Yüksek Lisans ve Doktora programlarından oluşmaktadır. Yüksek lisans programları; toplumsal gereksinimlere yanıt veren, profesyonel işgücü oluşturulmasında sürekli ve belirgin bir rol oynayan programlardır. Doktora programlar ise, kişiyi akademik hayata hazırlarken bilgiyi keşfetmeye ve uygulamaya zorlar. Bilginin paylaşılmasını ve yayılmasını amaçlar. Bilime evrensel anlamda özgün katkı yapılmasını şart koşar.

Doğuş Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü; uluslararası ve ulusal deneyime, birikime sahip öğretim üyelerinin önderlik ve eşliğinde, zengin bir öğrenim ortamında, en yeni bilgi, teknoloji ve araştırma konuları ile uyumlu lisansüstü eğitim programlarını sunmaktadır.

Enstitümüz bünyesindeki tüm öğretim üyelerimiz, doktora derecelerini konularında dünyanın en tanınmış üniversitelerinden almış, üstün başarılı bilim insanlarıdır. Araştırmacı ruhumuz ve başarılarımız yaptığımız bilimsel yayın kalitemiz, uluslararası kuruluşların desteklediği projelerimiz ve dünyanın önde gelen üniversiteleri ile ortaklaşa yürütülen araştırmalarımızdan açıkça anlaşılabilir.

Enstitümüz bünyesinde bugün 7 anabilim dalında yüksek lisans ve doktora programları mevcuttur. Lojistik ve Tedarik Zinciri Doktora Programımız Türkiye'de ilk ve tek program olma özelliğini hala taşımaktadır. Mühendislik Fakültesine en son katılan Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği ve Makine Mühendisliği alanlarında da lisansüstü programların açılması için çalışmaktayız.

Sizlere en içten sevgilerimi sunuyor ailemize katılmanızı diliyorum.

Prof. Dr. Mitat UYSAL
Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü

 
 
Acıbadem, Kadıköy, 34722 İstanbul
Tel: (216) 544 55 18 - 444 79 97 / 1586
Faks: (216) 544 55 38
fbe@dogus.edu.tr
 
 
 
 
 
Adres: Acıbadem, Kadıköy, 34722 İstanbul   Tel: 444 79 97    Faks: 0(216) 327 96 31   E-Posta: info@dogus.edu.tr    |   Bilgi Edinme Birimi
Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mh. Bosna Bul. No:140 34680 Çengelköy Üsküdar İstanbul  Tel: 444 79 97  Faks: 0(216) 327 96 31
© Copyright 2011 Doğuş Üniversitesi - Designed by