ENGLISH    
   
 
   
  Doğuş Üniversitesi Öğrencileri İçin
  Aday Öğrenciler İçin
  Ücretler
   
 
   
  Site Haritası
  Ulaşım Bilgileri
  Telefon Rehberi
  İletişim Bilgileri
 
 
     
 
 
 
Mühendislik Fakültesi
 
Dekanın Mesajı
 

Doğuş Üniversitesi Mühendislik Fakültesi web sayfamıza hoşgeldiniz...

Fakültemiz, 20 yıldır farklı alanlardaki mühendislik programlarıyla öğretim faaliyetini sürdürmektedir. Bu yıllar boyunca, temel hedefimiz analitik ve eleştirel düşünebilen, yaratıcı, yenilikçi, lider, toplumsal sorumluluk bilincine, tarafsız bakış açısına, takım ruhuna ve etik değerlere sahip, yaşam boyu öğrenime inanmış, çevresinin, ulusunun ve insanlığın gelişmesine katkıda bulunacak bilgi ve beceri ile donatılmış mühendisler yetiştirmektir. Bu hedefimiz doğrultusunda, öğrencilerimizin meslekleriyle ilgili güncel bilgiyi uygulayarak öğrenirlerken, aynı zamanda sosyal yönleri de gelişmiş, ülkemizin ve dünyanın problemlerinden haberdar, toplumuna ve insanlığa karşı kendini sorumlu hisseden, özgür düşünceli kişiler olarak yetişmelerini istemekteyiz.

Fakültemizde;

  • Endüstri Mühendisliği (İngilizce)
  • Endüstri Mühendisliği (Türkçe)
  • Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (Türkçe)
  • Makine Mühendisliği (İngilizce)
  • Makine Mühendisliği (Türkçe)
  • Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)
  • İnşaat Mühendisliği (Türkçe)
  • Yazılım Mühendisliği (Türkçe) programları mevcuttur.

Doğuş Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, yaptıkları bilimsel çalışmalarla kendilerini sürekli geliştirmeye odaklamış nitelikli öğretim üyeleriyle; dünyanın her yerinde geçerli olan ve Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından akredite edilmiş ders programlarıyla, hem sektör hem de akademik ortamda kendini kanıtlamış iyi bir fakültedir.

Fakültemizin tüm programlarının son sınıfında öğrencilerimiz öğretim süresi boyunca öğrendikleri teorik ve pratik bilgileri bir proje kapsamında uygulamaya geçirerek gerçek hayatta karşılaşılan bir mühendislik problemine çözüm getirmektedirler. Çözüm odaklı ve uygulamaya yönelik bu projeler sayesinde mezuniyet aşamasına gelmiş tüm öğrenciler, hem iş dünyasını ve bu dünyanın sorunlarını yakından gözlemlemek hem de bu sorunlara kendi disiplinlerinin gerektirdiği araçları kullanarak çözümler üretmek fırsatını yakalamaktadırlar.

Bunun yanısıra öğrencilerimiz Erasmus, çift anadal, yan dal gibi olanaklarla kendilerini sürekli geliştirmekte; programda zorunlu olan stajlar aracılığı ile öğrendikleri bilgileri pratiğe aktarma yönünde çalışmakta; meslek kulüplerinde bilgi, yönetim tecrübesi ve işbirliklerini arttırabilmektedirler.

Doğuş Üniversitesi Mühendislik Fakültesi olarak aramıza yeni katılmış olan tüm arkadaşlarımıza hoşgeldiniz diyoruz...

Prof. Dr. Şule ÖNSEL EKİCİ
V. Dekan

 
 
Son güncelleme tarihi : 14.07.2017
 
 
Fakülte Sekreteri
Bircan Kırbıyık / 1371
bkirbiyik@dogus.edu.tr

Tel: 0216 544 55 25
Faks: 0216 544 55 35
 
 
 
 
 
Adres: Acıbadem, Kadıköy, 34722 İstanbul   Tel: 444 79 97    Faks: 0(216) 327 96 31   E-Posta: info@dogus.edu.tr    |   Bilgi Edinme Birimi
Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mh. Bosna Bul. No:140 34680 Çengelköy Üsküdar İstanbul  Tel: 444 79 97  Faks: 0(216) 327 96 31
© Copyright 2011 Doğuş Üniversitesi - Designed by