ENGLISH    
   
 
   
  Doğuş Üniversitesi Öğrencileri İçin
  Aday Öğrenciler İçin
  Ücretler
   
 
   
  Site Haritası
  Ulaşım Bilgileri
  Telefon Rehberi
  İletişim Bilgileri
 
 
     
 
 
Bilgi İşlem Merkezi
 

Bilişim alanındaki yenilikleri Doğuş Üniversitesi öğrencilerine sunmayı ilke edinen Doğuş Üniversitesi Bilgi İşlem Merkezi'nde verilen hizmetler Sistem/Ağ ve Teknik, Yazılım, Web Teknolojileri Birimleri tarafından sağlanmaktadır. Tek bir merkezden kontrol edilebilen sistem sayesinde kaynak paylaşımı, internet çıkışı ve merkezi bilgi depolama hizmetleri sağlanmaktadır.

Üniversitemizde öğrencilerimizin kullanımına sunulmuş yüksek performanslı 17 adet bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Söz konusu laboratuvarlar; 2 adet Macintosh laboratuvarı, 13 adet Pc Laboratuvarı, 1 adet Multimedya laboratuvarı ve 1 adet Animasyon laboratuvarı olarak oluşturulmuştur. Bu bilgisayarlarda Office uygulamaları dışında matematiksel, istatiksel, fen, mühendislik ve tasarım alanlarında kullanılan güncel uygulamalar bulunmaktadır. Öğrencilerimiz ders haricindeki saatlerde de laboratuvarları kullanabilmektedirler. Doğuş Üniversitesi'nde, dizüstü ya da masaüstü bilgisayar ile eş zamanlı çalışan, home theatre ses sistemine sahip, sunum ve dersleri teknolojik olanaklar ile besleyen multimedya destekli sınıflar yer almaktadır. Dersliklerin tamamı projeksiyon cihazı ile donatılmıştır. Üniversitemizin tamamında kablosuz internet ağı mevcuttur.

Üniversitenin kurulduğu günden bugüne yazılımlarını geliştirme görevini üstlenen Bilgi İşlem Merkezi Yazılım Birimi, öğrencilerin kullanımı için geliştirilen pek çok yazılıma destek vermektedir. Merkezimiz içerisinde Web Teknolojileri Birimi Doğuş Üniversitesi web sitelerinin tasarım, uygulama ve geliştirme işlemlerini yürütmekte, eğitim-öğretimi destekleyecek projeleri üniversiteye adaptasyonunu sağlamaktadır.

Bilgi İşlem Merkezi olarak misyonumuz ise ekip olarak teknolojiyi yakından takip etmek, üniversitemize taşımak ve daima bilgi teknolojilerinde en önde gidenlerden olmaktır.


 
 
Son güncelleme tarihi : 26.01.2017
 
  
İletişim Bilgileri

Bilgi İşlem Merkezi Müdürü
Gürcan DEĞİRMENCİOĞLU
Tel: 444 79 97 / 1413
Faks: 0(216) 327 11 31
E-posta: gd@dogus.edu.tr 
Adres: 3. Blok K:5 Oda no: 807

 
 
 
 
 
 
Adres: Acıbadem, Kadıköy, 34722 İstanbul   Tel: 444 79 97    Faks: 0(216) 327 96 31   E-Posta: info@dogus.edu.tr    |   Bilgi Edinme Birimi
Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mh. Bosna Bul. No:140 34680 Çengelköy Üsküdar İstanbul  Tel: 444 79 97  Faks: 0(216) 327 96 31
© Copyright 2011 Doğuş Üniversitesi - Designed by