ENGLISH    
   
 
   
  Doğuş Üniversitesi Öğrencileri İçin
  Aday Öğrenciler İçin
  Ücretler
   
 
   
  Site Haritası
  Ulaşım Bilgileri
  Telefon Rehberi
  İletişim Bilgileri
 
 
     
 
 
Dekanın Mesajı
 

Doğuş Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı, öğrencilerle üniversite yönetimi arasında köprü vazifesi gören bir birimdir. Öğrenciler, genel veya özel tüm sorunlarını, her konudaki dilek, istek ve önerilerini, Öğrenci Dekanlığı kanalıyla üniversite yönetimi ile paylaşabilirler.

Öğrencilerimizi, üniversiteye geldikleri ilk günden itibaren akademik donanımlarına ek olarak, kişisel, sosyal, kültürel, sanatsal ve bedensel gelişimleri açılarından da donanımlı ve bilinçli hale getirmek ve bu alanlarda yapılan aktiviteler aracılığı ile gerek iş gerekse sosyal yaşamlarında başarılı ve etkin bireyler olmalarını sağlayacak becerileri kazanacakları ortamı yaratmak Öğrenci Dekanlığı'nın en önemli misyonudur.

Bu misyonla kurulan Öğrenci Dekanlığı, öğrencilerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetleri yanı sıra ilgi duydukları tüm alanlardaki etkinlikleri desteklemekte, teşvik etmekte ve yönlendirmektedir.

Öğrencilerimiz ilgi duydukları alanlardaki etkinliklerini, birleşerek kurdukları öğrenci kulüplerinde gerçekleştirmekte olup, bu amaçla geniş bir yelpazede yer alan kulüpler Öğrenci Dekanlığı denetiminde çalışmalarını sürdürmektedirler.

Öğrenci Dekanlığı ile öğrenciler arasında oluşturulan dinamik süreçte temel felsefe, öğrencileri, hazırlık sınıfından başlayarak, üniversiteden mezun oluncaya kadar geçen sürede akademik gelişimlerinin yanı sıra, onları ilgi, yetenek, eğilimleri ve kariyer hedefleri doğrultusunda eğitici etkinliklerle buluşturmak ve üniversite yaşamlarını daha renkli, eğlenceli ve keyifli hale getirerek üniversite içi entelektüel iklimi oluşturmaktır.

Öğrenci Dekanlığı bünyesinde yer alan birimler, Kariyer Planlama Merkezi, Mezunlar Ofisi, Spor Koordinatörlüğü ve Sosyal Sorumluluk Bilinci Ofisi olup; Öğrenci Kulüpleri ve Öğrenci Konseyi de faaliyet ve çalışmalarını Dekanlığın gözetiminde sürdürmektedirler.

2005-2006 akademik yılından beri devam eden, öğrencilerimize kredisiz ancak zorunlu bir ders olarak verilen "Kültürel Gelişim Seminerleri"nin organizasyonu da Rektörlüğün onayı sonrasında Öğrenci Dekanlığı'nca yürütülmektedir. Bu seminerlerin amacı, bütün öğrencilerimizin, düzenlediğimiz kültürel/sanatsal/düşünsel içerikli toplantılardan yararlanarak, genel kültür açısından gelişmelerini sağlamak ve onlara mesleki eğitimlerinin yanısıra entelektüel bir birikim kazandırabilmektir.

2011-2012 akademik yılı itibarı ile başlayan Üniversite Yaşamına Giriş (UYG 100) dersi de Öğrenci Dekanlığı'nın koordinasyonunda gerçekleştirilmektedir. Yeni girişli öğrencilerimiz için, kredisiz ancak zorunlu olan bu derste amaçlanan, yeni hayatlarının başladığı ilk günlerde öğrencilerimizin akıllarına gelebilecek pek çok sorunun cevaplarını bulmalarına yardımcı olabilmektir. Ders, öğrencilerimizin hem genel olarak üniversite hayatı hakkında fikir sahibi olabilmeleri, hem de Doğuş Üniversitesi'ni daha iyi tanıyabilmeleri için düzenlenmiş olup akademik yılın başında beş gün boyunca sürmekte ve birçok farklı etkinlikten oluşmaktadır.

2004-2005 akademik yılından beri, Doğuş Üniversitesi'nde "Görevli Öğrenci Programı" uygulanmaktadır. "Görevli Öğrenci Programı", öğrencilerin eğitimleri esnasında üniversite içindeki çalışma ortamında yer alarak iş deneyimi kazanmaları, sosyal ve kültürel olarak gelişmeleri, üniversitenin çeşitli birimlerini daha iyi tanımaları ve belirli bir gelir elde edebilmeleri esasına dayanmaktadır.

Öğrencilerin ders dışında gösterecekleri üstün başarıları teşvik etmek amacı ile her yıl bahar dönemi sonunda, Öğrenci Dekanlığı bünyesinde oluşturulan Ödül Komitesi'nce seçilen öğrencilere Ders Dışı Etkinlikler Ödülleri verilmektedir.

Alaattin ŞENTÜRK
Öğrenci Dekanı


  
İletişim Bilgileri

Öğrenci Dekanı
Alaattin Şentürk
Tel: 0216 444 79 97 Dahili: 1387
Faks: 0216 327 96 31
E-posta: asenturk@dogus.edu.tr
Adres: 1.Blok Oda No:617

Öğrenci Dekanlığı Asistanı
Süleyman Ata Kaya
Tel: 0216 444 79 97 Dahili: 1210
Faks: 0216 327 96 31
E-posta: skaya@dogus.edu.tr
Adres: 1.Blok Oda No:617

 
 
 
 
 
 
 
 
Adres: Acıbadem, Kadıköy, 34722 İstanbul   Tel: 444 79 97    Faks: 0(216) 327 96 31   E-Posta: info@dogus.edu.tr    |   Bilgi Edinme Birimi
Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mh. Bosna Bul. No:140 34680 Çengelköy Üsküdar İstanbul  Tel: 444 79 97  Faks: 0(216) 327 96 31
© Copyright 2011 Doğuş Üniversitesi - Designed by