ENGLISH    
   
 
   
  Doğuş Üniversitesi Öğrencileri İçin
  Aday Öğrenciler İçin
  Ücretler
   
 
   
  Site Haritası
  Ulaşım Bilgileri
  Telefon Rehberi
  İletişim Bilgileri
 
 
     
 
 
Spor Koordinatörlüğü
 

Doğuş Üniversitesi'nde spor etkinliklerini düzenleme ve yürütme görevi verilen Spor Koordinatörlüğü de çalışmalarını Öğrenci Dekanlığı'na bağlı olarak sürdürmektedir. Spor Koordinatörlüğü, her yıl çeşitli dallarda okul takımları oluşturarak bu takımların üniversiteler arası yarışmalara katılması amacıyla gerekli çalışmaların yapılmasını organize etmenin yanı sıra Üniversite içinde gerçekleştirilen Rektörlük Kupası'nın organizasyonunu da üstlenmektedir.

Sportif faaliyetlerde bulunmak isteyen tüm öğrencilerimiz, Üniversitemiz spor tesislerinden (kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu, masa tenisi) ücretsiz olarak yararlanabilmektedirler.

Yarı olimpik kapalı yüzme havuzunda (25 x 12.5 metre) beş kulvar, savak sistem filtrasyon, otomatik bilgisayarlı dozajlama sistemi ile şartlandırma, ısıtma sistemi, yerden ısıtmalı havuz kenarları, ayak dezenfeksiyon havuzu ve havuz çevresinde sürekli çalışan nem alıcılar bulunmaktadır.

Standart ölçülerdeki kapalı spor salonunda Basketbol, Voleybol, Salon Futbolu (Futsal), Hentbol, Tenis oynanabilmektedir.

Tesislerimizde bulunan masa tenisi alanında ise her an oynamaya hazır iki adet masa tenisi masası ve ihtiyaç halinde tedarik edilebilen beş adet masa tenisi masası daha bulunmaktadır.

Üniversitemiz Kapalı Spor Salonu ve Kapalı Havuzundan aşağıdaki program ve şartlarda ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Kapalı Spor Salonu* : Hafta içi her gün, 09:00 ve 16:00 saatleri arası
Havuz** : Hafta içi her gün, 10:00 ve 16:00 saatleri arası
Masa Tenisi : Hafta içi her gün, 09:00 ve 17:00 saatleri arası

Şartlar:

  • * Sağlık raporu(Spor Yapmasında Sakınca Yoktur İbareli)
  • ** Sağlık raporu(Spor Yapmasında Sakınca Yoktur İbareli) ve Hepatit B Kan Testi
  • ** Bone takmak ve terlik bulundurmak mecburidir
  • * Spor ayakkabısı ve spor kıyafeti mecburidir
  • Sportif alanlar demirbaşlarına zarar veren ve kurallara uymayanlar hakkında YÖK öğrenci disiplin yönetmeliği kuralları işletilir
  • Sportif alanlardan faydalanabilmek için yukarıda belirtilen rapor, test ve bir adet fotoğraf ile Spor Koordinatörlüğüne başvurmanız ve buradan alacağınız giriş kartı ile giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Spor Koordinatörlüğü 1. Blok 519 numaralı odadadır.

 

 
   

Spor Koordinatörlüğü ve Üniversitemizdeki spor tesisleri ile ilgili detaylı bilgi için:

www.dogus.edu.tr/spor
 
 
 
 
 
 
 
Adres: Acıbadem, Kadıköy, 34722 İstanbul   Tel: 444 79 97    Faks: 0(216) 327 96 31   E-Posta: info@dogus.edu.tr    |   Bilgi Edinme Birimi
Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mh. Bosna Bul. No:140 34680 Çengelköy Üsküdar İstanbul  Tel: 444 79 97  Faks: 0(216) 327 96 31
© Copyright 2011 Doğuş Üniversitesi - Designed by