ENGLISH    
   
 
   
  Doğuş Üniversitesi Öğrencileri İçin
  Aday Öğrenciler İçin
  Ücretler
   
 
   
  Site Haritası
  Ulaşım Bilgileri
  Telefon Rehberi
  İletişim Bilgileri
 
 
     
 
 
Mütevelli Heyeti Başkanı'ndan
 

Değerli Öğrenciler,

Her birinizin daha lise sıralarındayken üniversite hayatı hakkında hayaller kurmaya başladığınızı, hepinizin farklı beklentileri olduğunu biliyoruz. Şu anda hayatınızın belki de akışını değiştirebilecek bir kararı alma aşamasındasınız.

Hangi üniversitede hangi bölümü okuyacağınız hayatınızın en önemli kararı. Zira severek okuyacağınız bölüm mesleğinizi, mesleğiniz ise tüm hayatınızı etkileyecek.

Öncelikle yapmanız gereken, üniversite seçiminizde tercih edeceğiniz bölümün akademik kadrosunu araştırmak olmalı.

Yaşayacağınız şehir de ulaşım ve sosyal imkanları sebebiyle seçiminizi etkileyecek önemli bir diğer kriter.

Biz Doğuş Üniversitesi olarak, bu kriterler başta olmak üzere tüm taleplerinize eksiksiz cevap verecek üniversite eğitimini hak ettiğinizi düşünüyor ve size İstanbul’da şehir merkezinde hayalini kurduğunuz üniversiteyi yakından tanıma imkanı sunuyoruz.

Türkiye’nin alanlarında en saygın öğretim üyelerinden oluşan eğitim kadromuzla, sadece bir üniversite diploması vermekten öte düşlediğiniz geleceği planlamanıza da katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. Uluslararası düzeyde verdiğimiz kaliteli eğitim ile Doğuş Üniversitesi mezunları olarak sizlere global bir bakış açısı da kazandırmayı hedefliyoruz.

Hiçbir başarının tesadüfî olmadığını biliyoruz ve bu bilinçle ilerlemeye devam ediyoruz. Doğuş Üniversitesi, 2010 yılından bu yana yayınlanan URAP Center* raporlarına göre; İstanbul’da en iyi ilk 3 vakıf üniversitesi, Türkiye genelinde ilk 5 vakıf üniversitesi arasındaki yerini korumaktadır. Üstelik sadece URAP Center raporları değil, akademik dünyanın en saygın veri tabanlarından olan Web of Science sonuçlarına göre de en iyiler arasındaki yerini almıştır.

Hayatınızın bu en önemli sürecinde; bölüm seçimi başta olmak üzere destek beklediğiniz her alanda uzman danışmanlarımıza güvenebilirsiniz.

Sizleri de Doğuş Üniversitesi'ne bekliyoruz. Gelin yeni projelerle, yeni başarılara birlikte imza atalım…

Sevgi ve Saygılarımla...

Doç. Dr. Ahmet Alkan ÇELİK
Mütevelli Heyeti Başkanı

*URAP Center 2013 raporlarını ve bugüne kadar yayınladığı diğer raporlarına http://tr.urapcenter.org/2013/2013_t4.php adresinden ulaşabilirsiniz.

 
 
 
 
 
Adres: Acıbadem, Kadıköy, 34722 İstanbul   Tel: 444 79 97    Faks: 0(216) 327 96 31   E-Posta: info@dogus.edu.tr    |   Bilgi Edinme Birimi
Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mh. Bosna Bul. No:140 34680 Çengelköy Üsküdar İstanbul  Tel: 444 79 97  Faks: 0(216) 327 96 31
© Copyright 2011 Doğuş Üniversitesi - Designed by