ENGLISH    
   
 
   
  Doğuş Üniversitesi Öğrencileri İçin
  Aday Öğrenciler İçin
  Ücretler
   
 
   
  Site Haritası
  Ulaşım Bilgileri
  Telefon Rehberi
  İletişim Bilgileri
 
 
     
 
 
 
Bilgi İşlem
 

Doğuş Üniversitesi Bilgi İşlem Merkezi, bilişim teknolojileri alanındaki yenilikleri öğrencilerinin ve çalışanların hizmetine sunmaktadır. Tek merkezden kontrol edilebilen üniversite bilgi-işlem sistemi üzerinden kaynak paylaşımı, internet çıkışı ve merkezi bilgi depolama hizmetleri sağlanmaktadır. Acıbadem ve Hasanpaşa kampüsleri arasında kesintisiz ve 1Gbps hızında veri taşıyabilecek güçlü bir bilgi işlem alt yapısı bulunmaktadır. Öğrenciler, farklı kullanım amaçlarına yönelik olarak kurulan yüksek performanslı 13 adet bilgisayar laboratuarından yararlanabilmektedir. Bilgisayar laboratuarlarında; matematik, istatistik, fen bilimleri, mühendislik ve tasarım gibi çeşitli alanlara yönelik güncel programlar, uygulamalar bulunmaktadır.

Doğuş Üniversitesi'nde, dizüstü ya da masaüstü bilgisayar ile eş zamanlı çalışan, home theatre ses sistemine sahip, sunum ve dersleri teknolojik olanaklar ile besleyen 50 adet multimedya destekli sınıf yer almaktadır. Yerleşkelerdeki dersliklerin tamamına yakınında projeksiyon cihazı bulunmakta, görsel ve işitsel araçlar 18 amfide de sunulmaktadır.

Internet erişim hızı 100 Mbps olan Doğuş Üniversitesi 'nde her öğrencinin 50Mb sistem alanı ve 100Mb'lık eposta hesapları bulunmaktadır. Doğuş Üniversitesi öğrencisi, üniversite dışında olduklarında da istedikleri her an @dogus.edu.tr uzantılı e-posta hesaplarına ulaşabilmektedirler.
 


 
 
 
 
 
Adres: Acıbadem, Kadıköy, 34722 İstanbul   Tel: 444 79 97    Faks: 0(216) 327 96 31   E-Posta: info@dogus.edu.tr    |   Bilgi Edinme Birimi
Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mh. Bosna Bul. No:140 34680 Çengelköy Üsküdar İstanbul  Tel: 444 79 97  Faks: 0(216) 327 96 31
© Copyright 2011 Doğuş Üniversitesi - Designed by