ENGLISH    
   
 
   
  Doğuş Üniversitesi Öğrencileri İçin
  Aday Öğrenciler İçin
  Ücretler
   
 
   
  Site Haritası
  Ulaşım Bilgileri
  Telefon Rehberi
  İletişim Bilgileri
 
 
     
 
 
 
Psikoloji Eğitim Laboratuvarı
 

Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Laboratuvarı (DÜPEL), Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yürütülen Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı'na bağlı eğitim, araştırma ve hizmet birimidir. DÜPEL'de Doğuş Üniversitesi öğrencilerine ve çalışanlarına, psikolojik yardım ve danışma hizmetleri ücretsiz olarak sunulmaktadır. DÜPEL hizmet alanları; "bireysel danışma ve psikoterapi, psikolojik test uygulama ve değerlendirmeleri, kişisel gelişim grup çalışmaları"dır. "Acil yardım, ilaç kullanımına ilişkin değerlendirmeler, resmi nitelikli (velayet, vasilik vb.) psikolojik değerlendirmeler, madde bağımlılığı ile ilgili programlar" DÜPEL hizmet alanları dışındadır. DÜPEL'in çalışmaları şu konular üzerine yoğunlaşmaktadır:

Depresyon
Kaygı
Yeme bozuklukları
Kişiler arası ilişkilerde sorunlar
Planlama, zaman yönetimi becerileri
Sınav kaygısı
Çalışma alışkanlıkları
Özgüven geliştirme
İletişim becerileri
Stres ile baş etme

DÜPEL'den yararlanmak için öncelikle başvuru formu doldurulmaktadır. Bu formda yer alan bilgiler doğrultusunda, danışla ilgilenmek üzere bir terapist ve bir süpervizör görevlendirilmektedir.

Psikoterapi çalışmalarını yürüten terapistler, psikoloji lisans eğitimini tamamlamış ve Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına devam eden stajyer psikologlardır. Süpervizörler ise klinik psikoloji alanında doktora sahibi olan Doğuş Üniversitesi öğretim üyeleridir. Danışan ile ilk görüşmede, terapist ve süpervizör tarafından sorunun tanımı yapılmakta ardından sorun çözümlenene kadar psikoterapi süreci devam ettirilmektedir. DÜPEL'de, bireysel psikoterapi ile mevcut psikolojik sorunların çözümünün aranmasının yanı sıra danışanların kişisel gelişimlerine yardımcı olmak üzere belirli aralıklarla, haftada 2 saat olmak üzere 6-8 hafta süren grup çalışmaları da gerçekleştirilmektedir.

Amerikan Psikoloji Derneği ile Türk Psikoloji Derneği etik komisyonlarının belirlediği ilkelere uygun olarak hizmet verilen DÜPEL'de, danışanlar merkez çalışmaları hakkında bilgilendirilmekte, terapi sürecinden önce onayları alınmaktadır. DÜPEL'e başvuran kişilerle ilgili hiçbir bilgi, danışanın yazılı onayı olmadan üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır. "Saklı bilgi" ilkesi doğrultusunda, tüm görüşmelerin içeriği danışan-terapist-süpervizör arasında kalmaktadır.


  
İletişim Bilgileri

0216 444 79 97 / 1337
dupel@dogus.edu.tr  http://psikoloji.dogus.edu.tr/dupel_tr.htm

DÜPEL, hafta içi her gün 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
 
 
 
 
 
 
Adres: Acıbadem, Kadıköy, 34722 İstanbul   Tel: 444 79 97    Faks: 0(216) 327 96 31   E-Posta: info@dogus.edu.tr    |   Bilgi Edinme Birimi
Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mh. Bosna Bul. No:140 34680 Çengelköy Üsküdar İstanbul  Tel: 444 79 97  Faks: 0(216) 327 96 31
© Copyright 2011 Doğuş Üniversitesi - Designed by